Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM? - POKAŻMY DOROSŁYM JAK SIĘ CZYTA KSIĄŻKI...

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM? - POKAŻMY DOROSŁYM JAK SIĘ CZYTA KSIĄŻKI...

7 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 miała miejsce najliczniejsza akcja czytelnicza w Polsce "Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!"

W ZSS Nr 6 w Sopocie w akcji wzięli udział uczniowie liceum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej. Pierwsza część spotkania miała miejsce na patio - uczestnicy poświęcili tu ok. 30 minut na czytanie wybranych książek. Następnie przeszliśmy do sali, gdzie obejrzeliśmy krótki film "Biblioteka - świat w jednym miejscu", po którym podjęliśmy rozmowę na temat "Czym jest dla mnie czytanie?". W rozmowie tej poruszyliśmy m.in. terapeutyczny aspekt kontaktu z książką.

"Jak zdobywać informacje o książkach?" - to temat praktycznej części zajęć. Uczniowie przekonali się, jakie informacje mogą uzyskać na portalu "Lubimy czytać" oraz jak znaleźć książkę w bibliotekach publicznych.

Korzystając z wybranych przez siebie książek, uczniowie poznali sposoby ich przeglądania, co pozwali im zdobyć jak najwięcej informacji o książkach.

Spotkanie zakończyliśmy projekcją filmu "Najpiękniejsze biblioteki świata".

Data dodania: 2023-06-07 13:43:44
Data edycji: 2023-08-26 13:44:51
Ilość wyświetleń: 151

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej